Дерматоскопія

Дерматоскопія – це один з найпрогресивніших та найсучасніших методів діагностування новоутворень, який не передбачає хірургічне втручання. Для проведення процедури використовують дерматоскоп – збільшувальний прилад, який дає можливість побачити, в якому стані структура родимки і чи є вона доброякісною.

Окрім безболісності, у процедури є і інший великий плюс. А саме, її можна робити всім, навіть вагітним жінкам та дітям. У цього метода діагностування немає ніяких протипоказань.

Таку процедуру призначають у випадку, коли є підозра на рак шкіри, а також коли треба діагностувати бородавки, кератоми, папіломи, гемангіоми та інші утворення на шкірі. Завдяки дерматоскопії можна виявити злоякісні утворення на ранніх стадіях та провести успішне лікування.

Коли і в яких випадках варто проходити процедуру

Таке діагностування рекомендовано людям, що мають на шкірі більше, ніж п’ять родимок. Також діагностування не завадить людям за шістдесят, вагітним та власникам дуже світлої шкіри. Окрім того, процедуру обов’язково призначають перед видаленням новоутворень.

Дерматоскопія необхідна у випадку якщо:

  • новоутворення різко збільшилося;
  • з’явився біль, свербіж чи лущення на місці утворення;
  • родимка змінила колір і/або форму;
  • родимка має розмір більше 0,5 сантиметра;
  • при пошкодженнях новоутворень;
  • якщо у когось з родичів було виявлено меланому.

Не можна зволікати, якщо з’явився хоча б один з цих симптомів. Варто розуміти, що захворювання, виявлене на ранніх стадіях, лікується набагато легше і швидше.

Особливості підготовки до процедури та процес діагностики

До дерматоскопії не потрібна ніяка особлива підготовка. Лікарі запевняють, що навіть якщо людина використовувала засоби особистої гігієни, це ніяк не вплине на результати.

Що ж стосується самого діагностування, то весь процес дуже простий. На родимку наноситься спеціальний гель, який скеровує світло під потрібним кутом. Після цього до тіла притискають зовнішнє скло апарату і роблять кадр. Дивлячись на знімок, лікар може оцінити, яка структура та розміри утворення і вже на основі цього поставити остаточний діагноз та призначити лікування. Дерматоскопія повністю безболісна процедура, яка не займає більше п’ятьох хвилин. Вона дає дуже чіткий та правильний результат, тому дозволяє контролювати навіть найменші зміни новоутворень.

Якщо у вас на шкірі з’явилися нові утворення, збільшились родимки або проявились інші симптоми – не зволікайте. Захворювання шкіри можуть мати дуже серйозний характер. Тому необхідно якомога раніше визначити, що саме відбувається та пролікувати пацієнта.

Дерматоскопія – це найкращій метод діагностування новоутворень в сучасній медицині.

Контакти

м. Бровари, Бульвар Незалежності, 17, секція 2, поверх 2.

м. Бровари, вул. Симона Петлюри, 21-в

м. Бровари, вул. Сергія Москаленка, 41

м. Бровари, вул. Короленко, 60

Час роботи

ПН-СБ: 09-20:00
НД: 9-16:00

Запис на прийом