Гістологія

Гістологія

Гістологія – одна з дисциплін медицини, яка займається вивченням будови тканини. Цей напрямок допомагає діагностувати різноманітні патології, а також визначити характер процесу, стадію хвороби, способи лікування, що допоможуть максимально ефективно розібратися з проблемою.

Найчастіше гістологічні дослідження використовують, аби визначити чи є у людини онкологічне захворювання. Також гістологію часто використовують і в проктології та гастроентерології. Завдяки таким дослідженням можна дізнатися, який вид та стадія патологічного процесу, та яке саме лікування варто підібрати, аби досягти максимального ефекту.

Наша клініка «Альфа-медікал» також займається гістологічним дослідженням шматочків тканин. Їх беруть в процесі біопсії або інших процедур, що включають відокремлення шматочків шкіри.

Для чого проводиться таке дослідження

Сьогодні гістологія є одним  найпоширеніших видів досліджень, тому що вона дозволяє виявити десятки захворювань різного характеру: інфекційного, алергічного, аутоімунного. До того ж, можна визначити,  наскільки  небезпечним є якесь новоутворення,  яка стадія раку, та вчасно призначити лікування, яке буде максимально ефективним.

В яких випадках необхідно проводити гістологію клітин

Є багато симптомів, наявність яких говорить про те, що варто провести таке дослідження. Серед них можна виділити:

  • зміна ділянок слизової оболонки;
  • передраковий стан, який виражається через виразковий коліт, стравохід Барретта та інші складні і серйозні захворювання;
  • поява новоутворень, які можуть бути злоякісними;
  • необхідність ідентифікувати метастази та їх осередок;
  • визначення, наскільки організм уражений та яка у захворювання стадія;
  • перевірка ефективності лікування, яке проходить пацієнт.

Що треба знати про гістологічне дослідження

Щоб процедура показала вірний результат, необхідно правильно її провести. Для цього пацієнт повинен дотримуватися певних правил, список яких залежить від того, який саме тип ендоскопії був призначений. Наприклад, перед колоноскопією потрібно добу очищати кишечник за допомогою спеціальної питної дієти. А гастроскопію проводять виключно натщесерце.

Наші лікарі завжди повідомляють пацієнтів по особливості процедури. Тому їм залишається тільки дотримуватися правил. А клініка, в свою чергу, гарантує їм швидкий та правдивий результат.

Контакти

м. Бровари, Бульвар Незалежності, 17, секція 2, поверх 2.

м. Бровари, вул. Симона Петлюри, 21-в

м. Бровари, вул. Сергія Москаленка, 41

м. Бровари, вул. Короленко, 60

Час роботи

ПН-СБ: 09-20:00
НД: 9-16:00

Запис на прийом